Bingo - gra online

Bingo gra w kasynie onlineBingo to gra, jaka przede wszystkim kojarzy nam się ze Stanami Zjednoczonymi. I to nie z wielkimi wygranymi, tylko wszystkimi filmami, w których pensjonariusze domów starości grają w wolnej chwili w tą właśnie grę. Tymczasem w tym kraju i nie tylko jest to gra hazardowa, jaka w różnych formach występuję na rynku. Taka gra obecna jest w loteriach krajowych i przynosi całkiem spore wygrane. Tymczasem ostatnimi czasy została ona wykorzystywana także przez kasyna internetowe, które zauważyły jej całkiem spory potencjał. Dzięki temu można wykorzystywać internetowe kupony w kilku popularnych odmianach, jakie przynoszą mniejsze lub większe wygrane. To dosyć interesujący rodzaj gry hazardowej, jaki może być alternatywą wobec slotów czy gier karcianych.

Bingo - historia gry 

Nie da się dokładnie na chwilę obecna oszacować, kiedy i gdzie dokładnie powstała pierwotna wersja Bingo. Jedni badacze postulują za tym., iż gra ta narodziła się w XVI wieku we Włoszech, a jej nazwa to Lo Giuoco del Lotto d'Italia. Inni badacze upatrują jej historii w Chinach czy nawet w Indiach. Jednak wychodzi na to, że kierunek europejski jest najbardziej prawdopodobny. Z Włoch w dalszej kolejności gra ta rozprzestrzeniła się po wielu arystokratycznych dworach Francji, a dalej już po całej Europie. Warto dodać, że w XIX wieku w Niemczech w wielu szkołach wykorzystywano zasady tej gry do nauki dzieci matematycznych obliczeń. Bingo swój rozwój jednak zawdzięcza przede wszystkim Stanom Zjednoczonym, gdzie trafiło na niezwykle podatny grunt. Od początku XX wieku gra ta zaczynała zdobywać popularność przede wszystkim w ośrodkach miejskich, gdzie przypadła do gustu mniej zamożnej części mieszkańców, choć praktycznie wiele osób z różnych warstw społecznych grywało w nią. Na samym początku gra ta nazywana była Beano, co było ewidentnym nawiązaniem do tradycji gry, gdzie w pierwotnej wersji gry cyfry były zaznaczane poprzez kładzenie na nich ziarenek fasoli. Jednak nazwa bingo przyjęła się po tym, gdy jedne z graczu uradowany wygraną zamiast beano zakrzyknął bingo. Od razu się to przyjęło i tak pozostało już do dnia dzisiejszego. Jeśli chodzi o współczesne zasady gry, to wymyślone zostały one przez Edwina Lowe, który wraz z Carlem Lefflerem wykonał aktualną do dziś plansze do gry wraz z najważniejszymi wtedy zasadami. To właśnie na niej wzorują się obecnie kasyna internetowe.

Bingo – podstawowe zasady gry online

Bingo online stanowi grę losową, jaka cieszy się olbrzymią popularnością na całym świecie. Zasady tej cenionej i obecnej w kasynach online gry są niezwykle proste. Każdy z graczy wybranego kasyna online wybiera w bingo zakład, a następnie otrzymuje planszę bądź zestaw plansz z siatką pól, które posiadają losowo wygenerowane liczby. Automat obsługujący grę podczas każdej z kolejnych rund losuje liczby i ogłasza je wszystkim graczom. Naszym zadaniem jest zakrywanie każdej z takich liczb, o ile występują one na naszej karcie. Wygrana następuje, jeśli uda nam się uzbierać pięć liczb w linii poziomej, pionowej lub też po przekątnej. Jest to typ gry, w jakim liczy się nie tylko spostrzegawczość, lecz także i refleks, gdyż przy trafieniu pięciu liczb trzeba oznajmić, iż ma się bingo. Tutaj to zależy oczywiście od systemu gry. W tradycyjnej formie gracz po prostu wykrzykiwał to hasło i jeśli wszystko się zgadzało, to wygrywał. Tutaj może system automatycznie oznajmić, że wygraliśmy lub też sami musimy tego pilnować i w odpowiednim momencie wcisnąć guzik z wygraną. W wielu wersjach przegapienie swej wygranej automatycznie oznacza porażkę, dlatego warto tego koniecznie pilnować.

Bingo – popularne wersje gry online

Zasady gry w Bingo onlineW kasynach internetowych czy też na rynku loteryjnym można przede wszystkim spotkać się z dwiema najpopularniejszymi wersjami Bingo. Są to wersje: amerykańska oraz brytyjska. W przypadku tej pierwszej mamy do czynienia z klasycznym modelem, jaki składa się z 25 pól umieszczonych w 5 rzędach i 5 kolumnach. Pola te na karcie są generowane losowo,. A bardzo ciekawym rozwiązaniem jest jedno puste pole w centralnej części, jakie pełnić może rolę jokera i zwiększać szanse na wygraną. Pola na planszy to 25 cyfr, podczas gdy w całym systemie występuje 75 liczb. Brytyjskie bingo popularne jest przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Można się spotkać z takimi nazwami tej gry, jak Housey Hosey i Housie. Tutaj największa różnica między tą wersją a amerykanką polega na widoku planszy. Przygotowana dla tej wersji plansza składa się z z 27 pól umieszczonych w 9 kolumnach po 3 rzędy, a liczby tutaj znajdują się tylko na wybranych polach. W każdym takim rzędzie znajduje się 5 liczb oraz 4 puste pola. Ponadto każda z takich kolumn musi zawierać liczby z danego przedziału. Kolumny muszą zawierać liczby z danego przedziału. Jeśli w jednym są liczny od 1 do 9, to w drugiej takiej kolumnie muszą z kolei wystąpić liczby od 10 do 19. W tym wypadku odpowiednia kombinacja w jednym lub dwóch rzędach ułożonych choćby z linii poziomej z 5 kolejnych liczb na planszy daje graczowi wygraną. Zaznaczenie na planszy aż 15 wylosowanych liczb oznacza Full House oraz całkiem pokaźną wygraną.

Bingo – inne wersje gry online

Amerykańska oraz brytyjska wersja bingo w internecie to nie jedyne, z jakimi można zetknąć się w kasynie internetowym. Pierwszym przykładem innego typu gry jest wersja U-Pick’Em Bingo. Jest to typ bingo, który swymi zasadami o wiele bardziej przypomina inną grę liczbową z kasyn, czyli Keno. W tym wypadku to gracz decyduje o wyborze konkretnych numerów, oznaczeniu ich oraz kontrolowaniu rozgrywki aż do zwycięstwa. Innym typem gry jest Quick Shot Bingo. Tutaj generator liczb dokonuje losowania numerów. Jest to bardzo szybka odmiana bingo, w której gracze muszą bardzo uważnie kontrolować zmiany na swych kartach. Można tutaj liczyć na nagrody z wyższej oraz niższej półki i gra toczy się tutaj aż do wykorzystania pełnej puli nagród, czyli w takim wypadku może być rozłożona nawet na dłuższy czas. Bingo Bonanza to inny typ gry, w jakim to gra wybiera się aż 43 numery. Każda z osób na swej planszy następnie poszukuje wybrane wcześniej przez siebie numery. Można od razu wygrać bingo lub w innym przypadku system w każdej rundzie losuje po jednej liczbie do czasu aż ktoś ostatecznie zdobędzie wygraną. Istnieje też prawdopodobieństwo, że żaden z graczy nie będzie miał wszystkich liczb, co sprawi, że karty przechodzą na następne losowanie i wtedy pula na wygraną się zwiększa. Na rynku kasyn online znaleźć można jeszcze kilka innych wersji bingo, które warto wypróbować.

Polecane artykuły

Najnowsze artykuły