Sizzling Hot

KLASYCZNY WSTĘP

Sizzling Hot zasady i reguły gryJeśli jesteście zwolennikami gier klasycznych, utrzymanych w stylu tytułów z lat 90-tych, a przy tym cenicie sobie automaty owocowe, Sizzling Hot od Novomatic będzie dla was idealnym rozwiązaniem, którego absolutnie nie możecie ominąć. Ta propozycja z serii „Novoline” skrywa wiele atrakcji, ale zanim do nich przejdziemy, skoncentrujemy się na pierwszym rzucie okiem. Czym się charakteryzuje, jak w ogóle wygląda, jak zachęci, czy może czymś odstraszyć? Nasza recenzja punktuje wszystkie istotne założenia. Zapraszamy fanów gier hazardowych i rozrywki w internecie.

WYGLĄD OGÓLNY SIZZLING HOT

Novomatic ma swój charakterystyczny styl, który w serii Novoline jest bardzo wyraźnie podkreślony. Dostrzeżemy go także w pozostałych gierkach tej linii, w Book of Ra, Dolphin’s Pearl, Lucky Lady’s Charm oraz Reel King. Planszę utrzymano w 2D, symbole są kolorowe, często jaskrawe i mocnych zarysach. Spotkamy tu pomarańczę, cytrynę, arbuza, winogrona, wiśnie i śliwkę oraz cyfrę siedem, a także złotą gwiazdę. Pojawiać się będą na ciemnoniebieskiej planszy z elementami czerwieni, zaznaczanej jeszcze bardziej zawsze wtedy, gdy padnie zwycięski układ, bowiem znaki zaczną w tym czasie płonąć. Ten aspekt wyróżnia właśnie Novomatic, które chce swoim gierkom nadawać charakter szybkich, gwałtownych rozgrywek.

MECHANIZM ZWYCIĘSTWA W SIZZLING HOT

Sizzling Hot bazuje na pięciobębnowym systemie z trzema rzędami figur. Aby wygrać, musimy ułożyć trzy jednakowe symbole w jednym rzędzie, od lewej strony do prawej. W przeciwnym razie nie wygramy. Wyjątki od tej reguły są dwa. Pierwszy z nich dotyczy „wiśni”, ich bowiem musi być tylko dwie, już wtedy wygramy pięć dodatkowych kredytów, co jest bardzo przyjazne graczom i co bez wątpienia będzie was spotykać stosunkowo często. Druga alternatywa to tzw. symbole scatter, które opisywać będziemy także w dziale z dodatkami do Sizzling Hot. Wystarczy aby na mapie znalazły się ich dwie sztuki, niekoniecznie w rzędzie, to również już zapewni zwycięstwo i skromną nagrodę.Zawycięski układ w Sizzling Hot

Zaczynając grę od samego początku widzimy wszystkie pięć układów, które dają zwycięstwo. Tak, Sizzling Hot bazuje na pięciu tzw. paylines, które oznaczono numerkami od 1 do 5 i przypisano im dane kolory. Na te linie można oczywiście obstawiać, zwiększając kwotę bazową i potencjalne zwycięstwa, ale o tym chwilkę później. Znając te zestawienia, możemy przejść do wartości poszczególnych owoców i znaków, a te są następujące:

  1. Arbuzy i winogrona w przypadku pięciu figur zapewnią wygraną 500 kredytów, jeśli mamy cztery kolejne, będzie to 200 kredytów, a przy trzech jest to pięćdziesiąt.
  2. Śliwki, cytryn i pomarańcze zapewniają 200 kredytów przy pięciu jednakowych znakach, 50 kredytów przy czwórce oraz 20 kredytów przy trójce.
  3. Wiśnie, jak już zaznaczyliśmy, mają więcej możliwości. Pięć, cztery i trzy jednakowe zapewniają takie same wygrane jak znaki z punktu drugiego, natomiast za układ dwóch wisienek zgarniemy ekstra 5 kredytów, natychmiastowo przyznawanych do naszego licznika.
  4. Gwiazdy dają 250 kredytów za pięć znaków, ale jedynie 50 tych oczek za czwórkę i 10 za trójkę. O ile zatem piątkę opłacą się wyrzucić bardziej, to mniejsze sumy nie będą już cieszyć tak mocno.
  5. Na koniec zostawimy „7”, czyli symbol Scatter. Tutaj zabawa kształtuje się najlepiej. Za trójkę otrzymamy 100 kredytów, za czwórkę aż tysiąc tych kredytów, a za piątkę przelicznik równy 5 000 kredytów! To jedna z tych możliwości, która czyni Sizzling Hot slotem absolutnie wyjątkowym.

WERSJA MOBILNA, STANDARDOWA I QUATTRO

Opisany wyżej mechanizm można sprawdzić w trzech różnych odmianach Sizzling Hot. Klasyczny już znamy, ale idąc z biegiem czasu, Novomatic stworzyło także odpowiednik „Deluxe”, który świetnie sprawdza się w kasynach mobilnych, bowiem zastosowano w nim większe symbole, nieznacznie zmieniono kolorystykę i przystosowano do wymiarów występujących w smartfonach i tabletach. Taka odskocznia jest zdecydowanie mocnym punktem oferty i zadowoli tych, którzy po przygodzie w wersji klasycznej, chcieliby także pograć poza domem.

Znana jest także wersja Quattro, której atutem jest gra na czterech różnych ekranach, co zapewnia dwadzieścia płatnych układów oraz trzy świeże opcje, nieznane wcześniej. Jeśli zatem cenicie sobie tempo gry, adrenalinę i dysponujecie większą ilością środków, polecamy sprawdzić to rozwiązanie, udostępniane w coraz to większej palecie kasyn.

ZAGRAJMY W SIZZLING HOT

Jak już zaznaczyliśmy, układy płatne ustalone są od samego początku i będą widoczne dla graczy. Sami w dalszej części wybieramy na jaką ilość układów chcemy postawić oraz samą stawkę każdego kolejnego spina. Łączny zakład liczony jest odpowiednio jako mnożnik wybranych linii oraz stawek, więc jeśli zakład wynosi 0,10€ a gramy aż pięć układów, to łącznie zapłacimy za to 0,50 euro. Za każdym razem korzystając z przycisków plusa i minusa możemy te kwestie modyfikować. To rozwiązanie jest w pełni elastyczne i dostosowane do naszych wymogów i możliwości. Sami zadecydujecie, czy gracie za duże stawki i zmagacie się o największe nagrody, czy liczy się głównie zabawa i długi czas zmagań.

Gra w Sizzling Hot jest banalnie prosta. Jeśli wybierzemy już nasze zakłady, klikamy przycisk „Start”, dostępny w prawym dolnym rogu i po prostu zaczynamy. Istnieje możliwość gry auto, zatem spiny kręcić się będą same tak długo, aż trafimy na zwycięski układ. A wtedy… dzieją się cuda.

ATRAKCJE W GRZE

Główne dwa motywy to opcja hazardu, którą wyżej nazwaliśmy „cudem”. Każda wygrana oznaczać będzie, że pojawi się przed nami wirtualna talia kart i strzelimy, czy naszym zdaniem kolejna to „czarna” czy „czerwona”. Dzięki temu zwycięstwo możemy podwoić i tak aż pięć razy z rzędu. Szansa na sukces wynosi 50%, więc jest to bardzo dużo. Naturalnie, jeśli nie chcecie ryzykować wygranych środków, możecie z takiego rozwiązania zrezygnować, wtedy od razu przeniesieni zostaniecie do widoku klasycznego, gdzie zagracie dalej, zachowując podstawę wygranej.

Drugim dodatkiem jest bonusowa wygrana przez trzech symbolach scatter, dlatego właśnie na nie głównie będziecie polować.

PODSUMOWANIE GRY W SIZZLING HOT

Sizzling Hot od Novoline daje nam 95,66% na zwrot zainwestowanej gotówki. To bardzo wysoka stawka i dobry prognostyk dla każdego zainteresowanego, gdyż przy długiej grze nie będziemy musieli narzekać na stan posiadanych kredytów.

Sama rozgrywka jest dynamiczna, a klasyczny układ przypomina nam czasy, gdy gry hazardowe dopiero w Polsce raczkowały. Całość w połączeniu z możliwą grą mobilną, na czterech ekranach i dużymi wygranymi (Za pięć siódemek jest jackpot 5 000!) możemy w całości skupić się na zabawie, dostosowując zakłady do chęci i bawiąc się także w wersje automatyczne, przyśpieszające rozrywkę do maksimum. Polecamy Sizzling Hot, także dlatego, że producent, czyli Novomatic, to marka uznana i szanowana na całym świecie.

Polecane artykuły

Najnowsze artykuły