Strategie gry w pokera online

Poker online, a w szczególności jego wydanie Hold’em, zyskał ogromną sławę na całym świecie. Gra przy stolikach wciąga setki tysięcy osób każdego dnia. Obok ruletki, blackjacka i bakaratu jest to zresztą najpopularniejsza pozycja tego rodzaju i raczej nikogo już nie zaskakuje, że tym samym gracze zaczęli zastanawiać się nad ewentualnymi strategiami. Ich wdrożenie pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników, do tego w stosunkowo krótkim czasie. Chcielibyśmy wam przedstawić najpopularniejsze zestawy strategii. Trzeba jednak na samym początku nadmienić, że nie ma żadnej realnej strategii i taktyki, która daje całkowitą gwarancję wygranych. Abstrahując od elementu losowości, trzeba tu także wziąć pod uwagę innych graczy, bowiem w tym przypadku rywalizujemy wyłącznie z prawdziwym człowiekiem. A ten… cóż, ten także może poznać się ze strategiami. Zachęcamy do lektury i trzymamy kciuki za dobre rozdania i… blefy!

Zwiększ szansę na wygranie z bonusem

Strategie gry w pokera onlineZanim przejdziemy do taktyk, pragniemy wam przypomnieć, że możecie sobie pomóc w bardzo znaczący sposób także za sprawą promocji. Akcje tego typu organizowane są przez wszystkie znane nam kasyna. Jeśli z kolei trafiliście na stronę marki, która nie wspiera graczy bonusami, sugerujemy natychmiast ją zostawić. Im ich mniejsze zaangażowanie w tym kierunku, tym bardziej możecie być pewni, że nie będą was wspierać na żadnym etapie gry. Same bonusy w kasynie mogą być różnego rodzaju i to one będą pomocne w realizacji wskazanych strategii – zapewnią bowiem dodatkowe środki. Najpopularniejsze akcje tego typu to bonus powitalny oraz reload bonus. Oba opierają się na przyznaniu dodatkowych środków pieniężnych w formie doładowania gotówkowego. Pomocne okazują się także freerolle, czyli turnieje, które nie wymagają od graczy wpisowego, a jednocześnie dają szansę na wygranie prawdziwej gotówki. Do tego dochodzą liczne turnieje, wyścigi, loterie. Każda z tych akcji jest pomocna, dlatego radzimy z nich korzystać za każdym razem, gdy pojawia się taka sposobność. Jedyne co trzeba mieć tu na uwadze to fakt, by zawsze zapoznać się z regulaminem. Znajdziecie w nim informacje m.in. o koniecznym obrocie środkami a także terminach, które będą was dotyczyć.

Przejdźmy jednak do samych strategii. Tych na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci pojawiło się kilkaset. Każdy z twórców zarzeka się, że dzięki niemu podnosi swoje wygrane o XXX procent. Prawda jest jednak taka, że o ile będą one bardzo pomocne, to przede wszystkim należy je dopasować do swojego stylu gry i oczekiwań. Na samym początku warto powiedzieć słów kilka o grze przed flopem. Tak jak każda gra, tak również i tutaj mamy do czynienia z pewnym początkiem rozgrywki. Tutaj nazywa się ona pre-flop i nawiązuje do zasad gry przed rozdaniem dwóch pierwszych kart. W tym przypadku konieczna jest głównie wiedza o wartości poszczególnych kart. Specjaliści do gry w pokera informują o zestawach kart, które możecie mieć na ręce oraz określa te, które są najcenniejsze na tym – i dalszym – etapie. Najlepiej jest zgarnąć rzecz jasna AA, jednakże KK, QQ i AK są niemalże równie mocno cenionym zestawem. Warto zatem wchodzić do gry przy takim zestawie, jednakże pasować w tym, w którym macie dla przykładu jedynie pary, często ich moc jest przeceniana.

Na czym polega strategi licytacji i jak z niej korzystać

Na czym polega strategi licytacji i jak z niej korzystaćPodobnie generalnie możemy mówić o strategii licytacji. To kolejny etap gry, w którym dobrze jest się kierować jasnymi przesłankami. Przykładowo do gry warto dołączyć wówczas, gdy uważacie, że wasz układ jest najlepszy i chciałbyś, by do puli trafiło odpowiednio dużo pieniędzy, by potem po nie sięgnąć. Inne rozwiązanie pojawia się wówczas, gdy uważasz, że masz dobry układ, ale jednocześnie twoi rywale mogą mieć podobny lub lepszy. Wówczas pewnie wchodzisz do gry, by przekonać ich do tego, by spasowali. Tu wkrada się także blef, kiedy macie słabe karty, ale chcecie wywrzeć wrażenie, że wasza „ręka” jest bardzo mocna. Do tego dochodzi dobieranie do najmocniejszego układu kart, gdy chcecie przekonać rywali o tym, że już takim dysponujecie. Włączenie się do licytacji będzie też pomocne w tym, gdy chcecie się przekonać o tym, jaka jest następna karta. Oczywiście są od tego także inne reguły, jak te, kiedy nie stawiać. Podstawowe dotyczą po prostu momentu w którym nadchodzi wasza kolej. Nie stawiajcie nigdy, jeśli macie to robić tylko dlatego, że nikt jeszcze tego nie zrobił lub kto inny postawił zakład, a samemu nie jesteś pewien własnych możliwości.

Bazowe założenia w zakresie strategii

W zakresie strategii do gry w pokera mówimy zresztą o kilku założeniach: grze oszczędnej, agresywnej, przypadkowej i z wykorzystaniem błędów przeciwnika. Wsparciem będzie tu także kilka bazowych założeń, które na pewno w krótkim czasie odkryjecie sami:

  • Rywalizacja z decyzjami podejmowanymi przez świeżego gracza w pokera,

  • Podejmowanie dobrych decyzji a wynik końcowy – twoim celem ma być jak najlepsza gra, a nie wygranie każdej sesji,

  • Poker jest grą matematyki, więc liczy się wejście z mocnymi kartami na samym początku,

  • Podejmuj wybór już po otrzymaniu pierwszych kart,

  • Nie trać kontroli nad grą!

To oczywiście proste reguły, ale choć ciężko w to uwierzyć, wiele osób całkowicie je ignoruje. Dzięki temu też gracze doświadczeni wygrywają w prosty sposób. Przykładem jest otwarcie rynku chińskiego, gdzie pojawiło się dziesiątki nowych graczy, liczących na świeżą rozgrywkę. Do walki z nimi ruszyła cała Europa, widząc łatwy łup. Zanim zatem podejmiecie konkretne kroki, zastanówcie się nad wymienionymi przez nas punktami. Do tego pomocne okażą się freerolle, promocje, a także oglądanie rozdań czy nawet filmów ze słynnymi pokerzystami. Pamiętajcie, doświadczenie przychodzi z czasem, ale grać rozsądnie trzeba od samego początku.

Najnowsze artykuły