Wirtualne Kasyna z płatnością Blik

Blik forma mobilnej płatności w kasynieWirtualne Kasyna z roku na rok przyciągają coraz więcej graczy. Nie dziwi nas ten fakt, gdyż przecież można grać na automatach czy ruletce, bez wychodzenia z domu. Z każdym sezonem przybywa nowych kasyn, więc coraz trudniej jest się nam zdecydować na najlepsze z nich.Z tego też powodu stworzyliśmy na naszej stronie kolejny ranking najlepszych tego typu stron hazardowych. Tym razem jednym z głównych czynników, które wzięliśmy pod uwagę, była możliwość płatności BLIK. Jak to wygląda w kasynach?

BLIK i nowe płatności

Od lat można zauważyć, że coraz częściej korzystamy ze swoich smartfonów w przypadku płatności online czy nawet zbliżeniowych. Większość modeli ze średniej półki ma już NFC, więc można traktować je jako elektroniczne portfele, w których przechowujemy wirtualne karty płatnicze. Podążając za trendami rynkowymi, już w 2015 roku wspólna inicjatywa kilku banków w Polsce doprowadziła do powstania BLIK-a. Jego bezpośrednim twórcą zostało Polski Standard Płatności (PSP). Jest to system przeznaczony na smartfony, który działa wyłącznie online. Można z jego pomocą wypłacać środki z bankomatu, przelewać wybrane kwoty na numer telefonu, jak i płacić online czy w sklepach.

BLIK niewątpliwie daje nam sporo wygody, gdyż w zasadzie kopiujemy unikalny kod z 6 cyframi, przepisujemy go w okienko płatności, a potem potwierdzamy w aplikacji. Przy metodzie kopiuj i wklej całość zajmie nam raptem kilkanaście sekund. Z tego też powodu metoda ta cieszy się tak dużym powodzeniem. Przez lata do BLIK-a dołączyło większość banków działających w Polsce, co sprawia, że ponad połowa dorosłych Polaków może z niego korzystać o każdej porze dnia i nocy, w tym również w kasynach czy u bukmacherów. Czy jest tak jednak w rzeczywistości?

BLIK i hazard

Od pewnego czasu klienci legalnych bukmacherów   mogą korzystać w większej części z nich właśnie z BLIK-a. To pomaga w szybkim doładowaniu konta. W przypadku kasyn online sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. W tej chwili mamy tylko jedno oficjalne kasyno internetowe w Polsce, gdzie można skorzystać z gier hazardowych i płatności BLIK. Pozostałe kasyna uznawane są niestety za nielegalne. Ponadto według prawa podmioty finansowe z Polski nie mogą współpracować z nielegalnymi kasynami. Dlatego też nie da się za bardzo wysłać przelewu do kasyna, skorzystać z BLIK-a.

Nie możemy jednak zapominać, że zagraniczne kasyna już niejednokrotnie udowodniły, że zakazy, blokady nie są dla nich przeszkodą. Tak też jest w przypadku BLIK-a. Po co bowiem korzystać z samego tego systemu, kiedy do pomocy służą pośrednicy? W coraz większej liczbie kasyn dostępny jest bowiem szybki transfer bankowy. Oznaczony jest on po prostu jako Fast Bank Transfer. Kiedy go wybierzemy, ukaże się nam lista pośredników, którzy pomagają w transakcji między naszym bankiem a kasynem. Chcielibyśmy w naszym artykule zwrócić uwagę na stronę Trinity Pay. Jest to operator mieszczący się na Malcie, który pomaga nam w tworzeniu voucherów online. Jak dobrze wiemy, voucher to kod o określonej wartości, który możemy wykorzystać w danym miejscu.

Tutaj mamy stronę w języku polskim, gdzie wybieramy interesującą nas kwotę w PLN, a następnie wpisujemy adres mailowy. W tym wypadku powinien to być nasz mail dla zabezpieczenia tokena. Kiedy przejdziemy do następnego kroku, to okazuje się, że możemy skorzystać z przelewów bankowych, jak i samego BLIK-a. Wykonujemy te same czynności, co zawsze przy BLIK-u. Trinity Pay po zaksięgowaniu dla nas płatności, kreuje wirtualny voucher z tokenem, którym jest po prostu ciąg liczb i znaków. Kopiujemy ten kod i wklejamy w oknie płatności w kasynie. Następuje wtedy przekazanie środków z vouchera do kasyna. W ten oto sposób mimo teoretycznego braku BLIK-a, skorzystamy z takiej metody.

Blik obecny w Muchbetter

Na całe szczęście dostępny w wielu kasynach szybki transfer z wykorzystaniem Trinity Pay nie jest jedyną metodą, gdzie da się skorzystać z Bliku. Okazuje się, że coraz więcej kasyn proponuje nam możliwość skorzystania z opcji Muchbetter, która cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Ten znany od lat system to kolejny e-portfel, gdzie można przechowywać swoje środki w różnych walutach, jak i również dokonywać nimi płatności w sklepach internetowych. Bardzo ważne jest jednak to, że MuchBetter od pewnego czasu prowadzi współpracę z wieloma firmami hazardowymi czy oferującymi nam popularne gry online. To sprawia, że można liczyć na jeszcze więcej ciekawych promocji i bonusów. Przykładem tego niech będzie choćby Betsson, gdzie od pewnego czasu za pierwszy depozyt z wykorzystaniem Muchbetter można otrzymać na swoje konto 25 złotych w gotówce. Muchbetter to świetne połączenie e-portfela i platformy współpracującej z kasynami.

Skorzystanie z Blika w Muchbetter jest niezwykle proste. Po zalogowaniu się na konto wybieramy w nim opcję doładowania, gdzie pokaże się nam pełna lista możliwych metod. Wśród nich znajdować się będzie właśnie Blik. Kiedy już klikniemy na ikonę, to po prostu będziemy podążać wedle instrukcji. Możemy doładować swoje konto od 40 złotych, po czym te środki za pomocą Muchbetter mogą zostać dalej przekazane na nasze konto w danym kasynie.

Zapraszamy zatem do bliższego zapoznania się z naszą listą najciekawszych wirtualnych kasyn z możliwością płatności BLIK.

Najnowsze artykuły